© F5 2020
DRUK CMYK+CMYK
SUBLIMACJA i DRUK FOTO najlepsze materiały eksploatacyjne
DWA RODZAJE ATRAMENTÓW NA JEDNEJ DRUKARCE - jednocześnie !
Na drukarkach 8-kolorowych, zamiast zestawu 4 dodatkowych kolorów jasnych (lc, lm, lk, llk) można zastosować drugi zestaw CMYK np. sublimacyjny. Nasze oprogramowanie pozwala użyć lewego i prawego zestawu 4 kaset osobno, jako dwóch niezależnych CMYK -ów.
Oprogramowanie jest przygotowane tak, żeby użytkownik nie musiał niczego skomplikowanego ustawiać, regulować itp. Wszystko jest przygotowane “pod kluczyk”, łącznie z kompletem ustawień dla druku sublimacyjnego i pigmentowego. Korzystanie z systemu druku wygląda tak: - przygotowujemy projekty w dowolnym programie graficznym, - ustawiamy je na obszarze druku odpowiadającym szerokości papieru jaki mamy w drukarce - zamieniamy całą formatkę na jedną bitmapkę RGB o odpowiedniej rozdzielczości i zapisujemy do pliku TIF - plik TIF otwieramy w oprogramowaniu do druku - wybieramy odpowiedni zestaw ustawień (preset) np. do sublimacji na kubki, do druku plakatów itp. itd. - klikamy “drukuj” i to wszystko :)
F5PRINT można użyć na kilka sposobów w różnych środowiskach: - na komputerze z Windows od WIN7 do 10 - jako wirtualnego okienka na bazie darmowego programu VirtualBox (przygotowany kompletny system linux Mint wraz z oprogramowaniem do druku gotowy do pracy) - natywnie na komputerze z systemem Linux - natywnie na komputerze MAC z systemem Catalina Jeśli chcemy użyć wirtualnej maszyny w Windows, powinno się zapewnić oprogramowaniu odpowiednio dużo pamięci i miejsca na dysku. Zalecany jest dysk SSD, 100GB wolego miejsca na wirtualną maszynę i 8GB RAM. Minimalne wymagania sprzętowe dla systemów Linux i MacOS zainstalowanych natywnie, to procesor C2D, 4GB RAM i dysk 120GB SSD.
DRUK SUBLIMACYJNY + DRUK WODNY PIGMENTOWY LUB BARWNIKOWY na jednej drukarce
Najwygodniej drukuje się na MAC-u, można drukować z dowolnego programu, nawet z “Podglądu”. Są gotowe presety z odpowiednimi ustawieniami i profilami kolorów dla różnego rodzaju druku i podłoży. Odpowiedni zestaw CMYK w drukarce wybierany jest automatycznie.
System F5PRINT ma jeszcze inne specjalne możliwości kofigurowane indywidualnie. Można np. uratować drukarkę przed kasacją, kiedy mamy w głowicy uszkodzony 1 kanał lub 2, redukując ilość kolorów w druku. Przykład: drukarka Epson Pro 9600 - 7 kolorów C, M, Y, K, lc, lm, lk - uszkodzony/zatkany czarny, nie do naprawy. Wymiana głowicy nieopłacalna. Za pomocą F5PRINT mozna zrezygnować z koloru lk i do tego kanału nalać K. F5PRINT przekieruje K do kanału lk drukarki i skompensuje brak koloru lk. Drukarka będzie drukowała poprawnie zestawem 6 kolorów C, M, Y, K, lc, lm. W drukarce 7 kolorowej można ograniczyć druk do 4 kolorów CMYK i w ten sposób używać drukarki z uszkodzonymi nawet 3 kanałami głowicy.
W tej chwili F5PRINT ma skonfigurowany druk CMYK+CMYK dla drukarek 8 kolorowych: Epson 4800, 4880, 7800, 7880, 9800, 9880. - druk sublimacyjny dla atramentu LOLIGO - 3 presety (różne szybkości/jakości) druku na tekstylia i 1 preset na ceramikę. - druk pigmentowy dla atramentu OCP na płótno canvas, papier matowy plakatowy, papier fotograficzny, folię mat PP samoprzylepną. W dwóch rodzajach prędkości/jakości.
W przypadku zainteresowania takim rozwiązaniem druku proszę o kontakt.
Tak wygląda Linux w okienku wirtualnej maszyny, który można uruchamiać w programie WitrualBox pod Windows-em. Są gotowe presety dla różnych rodzajów druku i podłoży, odpowiedni zestaw CMYK wybierany jest w drukarce automatycznie. Można również skonfigurować druk w Linuksie zainstalowanym na komputerze bezpośrednio.